Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  caraleigh1's Rating My Rating
1
The Devil Wears Prada 2006,  PG-13)
The Devil Wears Prada
OMG! Read the book - it's AMAZING!
2
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
I fancy Johnny Depp like crazy!
3
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
Read above!
4
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
Harry Potter and the Chamber of Secrets
Harry is so much fitter now he's older- hoo thought it?...
5
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
Getting hotter :p
6
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire
Very very warm!
7
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Return of the King
Amazing - i went to see it wiv my dad!
8
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
just as gd as the other 2
9
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Two Towers
read above!
10
The Lord of the Rings 1978,  PG)
The Lord of the Rings
read above! again!
11
Material Girls 2006,  PG)
Material Girls
Its just come out and its fab!
12
Fame 1980,  R)
Fame
Dance is sooo my thing!
13
Flashdance 1983,  R)
Flashdance
Wat can I say?
14
Footloose 1984,  PG)
Footloose
Saw the show - 3 words - YOU MUST GO!
15
Mean Girls 2004,  PG-13)
Mean Girls
Brill!
16
Freaky Friday 2003,  PG)
Freaky Friday
Another wonder of Lindsay!
17
It's a Boy Girl Thing 2006,  PG-13)
It's a Boy Girl Thing
Hmm not sure y i picked this film .. good tho!
18
War of the Worlds 2005,  PG-13)
War of the Worlds
SO SO SO SO SO SO SO FANTASTIC ITS UNREAL!
19
Alice in Wonderland 1951,  G)
Alice in Wonderland
Haha im doin the show and im tweedledee!
20
Cinderella 1950,  G)
Cinderella
Just a classic Walt Disney!
21
A Cinderella Story 2004,  PG)
A Cinderella Story
Hilary Duff... wat more explanation do you need?

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments