My Favorite Movies
from romance to western, movies with a good plot and humor i like.
| cap1995's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Legend of Zorro 2005, PG) |
|
| 2 |
The Mask of Zorro 1998, PG-13) |
|
| 3 |
Catwoman 2004, PG-13) |
|
| 4 |
Underworld: The Rise of the Lycans 2009, R) |
|
| 5 |
Underworld: Evolution 2006, R) |
|
| 6 |
Underworld 2003, R) |
|
| 7 |
Miss Potter 2006, PG) |
|
| 8 |
Daddy Day Care 2003, PG) |
|
| 9 |
The Proposal 2009, PG-13) |
|
| 10 |
Ice Age 2002, PG) |
|
| 11 |
Ice Age: Dawn of the Dinosaurs (Ice Age 3) 2009, PG) |
|
| 12 |
Madagascar 2005, PG) |
|
| 13 |
Madagascar: Escape 2 Africa 2008, PG) |
|
| 14 |
The Madagascar Penguins in: A Christmas Caper 2005, Unrated) |
|
| 15 |
12 Rounds 2009, PG-13) |
|
| 16 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 17 |
Transformers 2007, PG-13) |

















