My Favorite Movies
| candacay's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Last Dragon 1985, PG-13) |
|
| 2 |
The Game 1997, R) |
|
| 3 |
My Best Friend's Wedding 1997, PG-13) |
|
| 4 |
Love Jones 1997, R) |
|
| 5 |
A Simple Plan 1998, R) |
|
| 6 |
Father of the Bride 1991, PG) |
|
| 7 |
Father of the Bride Part II 1995, PG) |
|
| 8 |
Pee-wee's Big Adventure 1985, PG) |
|
| 9 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 10 |
Boyz n the Hood 1991, R) |
|
| 11 |
New Jack City 1991, R) |
|
| 12 |
Paid in Full 2002, R) |
|
| 13 |
Dumb and Dumber 1997, PG-13) |
|
| 14 |
Coming to America 1988, R) |
|
| 15 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |
|
| 16 |
The Color Purple 1985, PG-13) |
|
| 17 |
Remember the Titans 2000, PG) |
|
| 18 |
Training Day 2001, R) |
|
| 19 |
Malcolm X 1992, PG) |
|
| 20 |
The Usual Suspects 1995, R) |
|
| 21 |
Kill Bill, Volume 2 2004, R) |
|
| 22 |
Kill Bill: Volume 1 2003, R) |
|
| 23 |
True Romance 1993, R) |
|
| 24 |
Friday 1995, R) |
























