My Favorite Movies
| camilanb's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 2 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 3 |
A Clockwork Orange 1971, R) |
|
| 4 |
Kill Bill: Volume 1 2003, R) |
|
| 5 |
2001: A Space Odyssey 1968, G) |
|
| 6 |
8 1/2 1963, Unrated) |
|
| 7 |
Mary Poppins 1964, G) |
|
| 8 |
Hable con Ella (Talk to Her) 2002, R) |
|
| 9 |
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004, R) |
|
| 10 |
Monsters, Inc. 2001, G) |










