My Favorite Movies
| calvinroberts's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Boondock Saints 2000, R) |
|
| 2 |
The Silence of the Lambs 1991, R) |
|
| 3 |
Hannibal 2001, R) |
|
| 4 |
Hannibal Rising 2007, R) |
|
| 5 |
Freddy vs. Jason 2003, R) |
|
| 6 |
A Nightmare on Elm Street 1984, R) |
|
| 7 |
A Nightmare on Elm Street 4 - The Dream Master 1988, R) |
|
| 8 |
A Nightmare on Elm Street 3 - Dream Warriors 1987, R) |
|
| 9 |
A Nightmare on Elm Street 5 - The Dream Child 1989, R) |
|
| 10 |
A Nightmare on Elm Street 2 - Freddy's Revenge 1985, R) |
|
| 11 |
Creep 2004, R) |
|
| 12 |
Jay and Silent Bob Strike Back 2001, R) |
|
| 13 |
Shaun of the Dead 2004, R) |
|
| 14 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |














