My Favorite Movies
| calonameretat's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Mr. Holland's Opus 1995, PG) |
|
| 2 |
The Dark Crystal 1982, PG) |
|
| 3 |
Chocolat 2000, PG-13) |
|
| 4 |
Benny & Joon 1993, PG) |
|
| 5 |
Secret Window 2004, PG-13) |
|
| 6 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 7 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 8 |
What's Eating Gilbert Grape 1993, PG-13) |
|
| 9 |
Edward Scissorhands 1990, PG-13) |
|
| 10 |
Finding Neverland 2004, PG) |
|
| 11 |
Sleepy Hollow 1999, R) |
|
| 12 |
Tim Burton's Corpse Bride 2005, PG) |
|
| 13 |
Brokeback Mountain 2005, R) |
|
| 14 |
A Knight's Tale 2001, PG-13) |














