My Favorite Movies
| caliche009's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Man on Fire 2004, R) |
|
| 2 |
Men of Honor 2000, R) |
|
| 3 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 4 |
Troy 2004, R) |
|
| 5 |
The Score 2001, R) |
|
| 6 |
Schindler's List 1993, R) |
|
| 7 |
A Beautiful Mind 2001, PG-13) |
|
| 8 |
Voces inocentes, (Innocent Voices) 2004, R) |
|
| 9 |
The Lord of the Rings 1978, PG) |
|
| 10 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 11 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 12 |
The Fast and the Furious 2001, PG-13) |
|
| 13 |
2 Fast 2 Furious 2003, PG-13) |
|
| 14 |
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006, PG-13) |
|
| 15 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 16 |
The Matrix Reloaded 2003, R) |
|
| 17 |
The Matrix Revolutions 2003, R) |
|
| 18 |
The Butterfly Effect 2004, R) |
|
| 19 |
Inside Man 2006, R) |
|
| 20 |
Sweet November 2001, PG-13) |
|
| 21 |
Ice Age 2: The Meltdown 2006, PG) |
|
| 22 |
Shrek 2001, PG) |
|
| 23 |
Shrek 2 2004, PG) |























