Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  CalGurl's Rating My Rating
1
Chasing Liberty 2004,  PG-13)
Chasing Liberty
This was good plus another Mandy movie
2
How to Deal 2003,  PG-13)
How to Deal
More Mandy so it's all good
3
X-Men: The Last Stand 2006,  PG-13)
X-Men: The Last Stand
This one was good but not sure which of the 3 was better
4
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
5
Carolina 2004,  PG-13)
6
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
The Fast and the Furious
Loved it.Sweet cars.Sexy guys.Lots of action to keep you on your toes.
7
Final Destination 2000,  R)
Final Destination
This is a must see.It makes you really think about things.It was very good.
8
Monsters, Inc. 2001,  G)
Monsters, Inc.
I love Sully.This movie is so good.Plus it shows no need to be scared of monsters.
9
A Walk to Remember 2002,  PG)
A Walk to Remember
I love this movie it shows true love.Plus I love Mandy Moore movies.
10
A Cinderella Story 2004,  PG)
11
The Green Mile 1999,  R)
12
Pump up the Volume 1990,  R)
Pump up the Volume
I own it could I say more.I liked it and the music from it was good.
13
Happy Feet 2006,  PG)
Happy Feet
This was so good.It is cute,funny and has lots of good music in it.I think it's a must see.

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments