My Favorite Movies
Give list a short description
| Caitlynnnn's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 2 |
Love Actually 2003, R) |
|
| 3 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |
|
| 4 |
Mean Girls 2004, PG-13) |
|
| 5 |
You Got Served 2004, PG-13) |
|
| 6 |
Double Jeopardy 1999, R) |
|
| 7 |
Trapped 2002, R) |
|
| 8 |
The Longest Yard 2005, PG-13) |
|
| 9 |
Billy Madison 1995, PG-13) |
|
| 10 |
Happy Gilmore 1996, PG-13) |
|
| 11 |
Step Up 2006, PG-13) |
|
| 12 |
Save the Last Dance 2001, PG-13) |
|
| 13 |
10 Things I Hate About You 1999, PG-13) |
|
| 14 |
A Perfect Murder 1998, R) |
|
| 15 |
Coyote Ugly 2000, PG-13) |
|
| 16 |
In Good Company 2004, PG-13) |
|
| 17 |
The Wedding Singer 1998, PG-13) |
|
| 18 |
Liar Liar 1997, PG-13) |
|
| 19 |
The Wedding Date 2005, PG-13) |
|
| 20 |
My Best Friend's Wedding 1997, PG-13) |
|
| 21 |
Nine Months 1995, PG-13) |
|
| 22 |
Runaway Bride 1999, PG) |
|
| 23 |
Two Weeks Notice 2002, PG-13) |
|
| 24 |
Bridget Jones's Diary 2001, R) |
|
| 25 |
The First Wives Club 1996, PG) |
|
| 26 |
The Little Rascals 1994, PG) |
|
| 27 |
Girls Just Want to Have Fun 1985, PG) |
|
| 28 |
White Chicks 2004, PG-13) |
|
| 29 |
Scary Movie 2 2001, R) |
|
| 30 |
Miss Congeniality 2000, PG-13) |
|
| 31 |
Definitely, Maybe 2008, PG-13) |
|
| 32 |
Sleepover 2004, PG) |
|
| 33 |
It Takes Two 1995, PG) |
|
| 34 |
Cheaper by the Dozen 2003, PG) |
|
| 35 |
Kill Bill: Volume 1 2003, R) |
|
| 36 |
2 Fast 2 Furious 2003, PG-13) |
|
| 37 |
The Fast and the Furious 2001, PG-13) |
|
| 38 |
Bad Boys 1995, R) |
|
| 39 |
Rush Hour 1998, PG-13) |
|
| 40 |
Rumble in the Bronx 1996, R) |
|
| 41 |
The Hot Chick 2002, PG-13) |
|
| 42 |
50 First Dates 2004, PG-13) |
|
| 43 |
The Waterboy 1998, PG-13) |
|
| 44 |
Spanglish 2004, PG-13) |
|
| 45 |
Big Daddy 1999, PG-13) |
|
| 46 |
She's the Man 2006, PG-13) |
|
| 47 |
Charlie's Angels 2000, PG-13) |
|
| 48 |
Charlie's Angels - Full Throttle 2003, PG-13) |
|
| 49 |
Dangerous Minds 1995, R) |
|
| 50 |
The Devil Wears Prada 2006, PG-13) |
|
| 51 |
Center Stage 2000, PG-13) |
|
| 52 |
Deep Impact 1998, PG-13) |
|
| 53 |
My Big Fat Greek Wedding 2002, PG) |
|
| 54 |
Big Fat Liar 2002, PG) |
|
| 55 |
Pieces of April 2003, PG-13) |
|
| 56 |
Daddy Day Care 2003, PG) |
|
| 57 |
Meet the Parents 2000, PG-13) |
|
| 58 |
Zoolander 2001, PG-13) |
|
| 59 |
You've Got Mail 1998, PG) |
|
| 60 |
The Green Mile 1999, R) |
|
| 61 |
Billy Elliot 2001, R) |
|
| 62 |
Grease 1978, PG) |
|
| 63 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 64 |
Saving Private Ryan 1998, R) |
|
| 65 |
Austin Powers in Goldmember 2002, PG-13) |
|
| 66 |
Undercover Brother 2002, PG-13) |
|
| 67 |
Shall We Dance 2004, PG-13) |
|
| 68 |
The Wedding Planner 2001, PG-13) |
|
| 69 |
Catch Me If You Can 2002, PG-13) |
|
| 70 |
Bend It Like Beckham 2002, PG-13) |
|
| 71 |
Atonement 2007, R) |
|
| 72 |
A Cinderella Story 2004, PG) |
|
| 73 |
Meet The Fockers 2004, PG-13) |
|
| 74 |
Sweet Home Alabama 2002, PG-13) |
|
| 75 |
Legally Blonde 2001, PG-13) |
|
| 76 |
Cruel Intentions 1999, R) |
|
| 77 |
13 Going on 30 (Suddenly 30) 2004, PG-13) |
|
| 78 |
Pretty Woman 1990, R) |
|
| 79 |
Twister 1996, PG-13) |
|
| 80 |
What Women Want 2000, PG-13) |
|
| 81 |
A Walk to Remember 2002, PG) |
|
| 82 |
The Perfect Storm 2000, PG-13) |
|
| 83 |
P.S. I Love You 2007, PG-13) |



















































































