My Favorite Movies
| caitlin112189's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Twilight 2008, PG-13) |
|
| 2 |
Catch and Release 2007, PG-13) |
|
| 3 |
A Walk to Remember 2002, PG) |
|
| 4 |
Center Stage 2000, PG-13) |
|
| 5 |
Empire Records 1995, PG-13) |
|
| 6 |
Grease 2 1982, PG) |
|
| 7 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 8 |
10 Things I Hate About You 1999, PG-13) |
|
| 9 |
Whatever It Takes 2000, PG-13) |
|
| 10 |
Teen Witch 1989, PG-13) |
|
| 11 |
The Man in the Moon 1991, PG-13) |
|
| 12 |
Anywhere But Here 1999, PG-13) |
|
| 13 |
Can't Hardly Wait 1998, PG-13) |
|
| 14 |
Heartbreakers 2001, PG-13) |
|
| 15 |
Raise Your Voice 2004, PG) |
|
| 16 |
Grease 1978, PG) |
|
| 17 |
White Chicks 2004, PG-13) |
|
| 18 |
Someone Like You 2001, PG-13) |
|
| 19 |
Where the Heart Is 2000, PG-13) |
|
| 20 |
Girls Just Want to Have Fun 1985, PG) |
|
| 21 |
Final Destination 3 2006, R) |
|
| 22 |
Sixteen Candles 1984, PG) |
|
| 23 |
Selena 1997, PG) |
|
| 24 |
Enough 2002, PG-13) |
|
| 25 |
Cry-Baby 1990, PG-13) |
|
| 26 |
The Phantom of the Opera 2005, PG-13) |
|
| 27 |
Buffy the Vampire Slayer 1992, PG-13) |
|
| 28 |
Coyote Ugly 2000, PG-13) |
|
| 29 |
Drive Me Crazy 1999, PG-13) |
|
| 30 |
Kate & Leopold 2001, PG-13) |
|
| 31 |
Signs 2002, PG-13) |
|
| 32 |
The Princess Diaries 2001, G) |
|
| 33 |
Christine 1983, R) |
|
| 34 |
Now and Then 1995, PG-13) |
|
| 35 |
Tuck Everlasting 2002, PG) |
|
| 36 |
Saved! 2003, PG-13) |
|
| 37 |
Urban Legend 1998, R) |
|
| 38 |
Blast from the Past 1999, PG-13) |
|
| 39 |
A Knight's Tale 2001, PG-13) |







































