My Favorite Movies


  cadees's Rating My Rating
1
Kung Pow! Enter the Fist 2002,  PG-13)
2
Material Girls 2006,  PG)
3
Bring It On 2000,  PG-13)
4
UHF 1989,  PG-13)
5
Spirited Away 2001,  PG)
6
Flushed Away 2006,  PG)
7
Castle in the Sky 1989,  PG)
8
The Black Cauldron 1985,  PG)
9
Nacho Libre 2006,  PG)
10
Napoleon Dynamite 2004,  PG)
11
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
12
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
13
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
14
Harry and the Hendersons 1987,  PG)
15
A Bug's Life 1998,  G)
16
Toy Story 1995,  G)
17
Toy Story 2 1999,  G)
18
WALL-E 2008,  G)
19
Toy Story 3 2010,  G)
20
Cars 2006,  G)
21
Flubber 1997,  PG)
22
Inspector Gadget 1999,  PG)
23
Inspector Gadget 2 2003,  G)
24
The Pink Panther 2006,  PG)
25
Johnny Dangerously 1984,  PG-13)
26
Johnny English 2003,  PG)
27
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
28
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
29
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
Really funny
30
Monsters, Inc. 2001,  G)
31
Little Shop of Horrors 1986,  PG-13)
32
The Brave Little Toaster Goes to Mars (The Brave Little Toaster 2) 1998,  Unrated)
33
Chicken Little 2005,  G)
34
The Little Mermaid 1989,  G)
35
Finding Nemo 2003,  G)
Finding Nemo
YAY!!!!!!
36
The Naked Gun - From the Files of Police Squad! 1988,  PG-13)
37
Monty Python and the Holy Grail 1974,  PG)
38
The Incredibles 2004,  PG)
39
Ratatouille 2007,  G)
Ratatouille
LOOOOVE IT!! so funny and realistic @ the same time!!!!!
40
Star Wars: Clone Wars - Volume 1 2003,  G)
41
Star Wars: Clone Wars - Volume 2 2005,  G)
42
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
Woot! Star Wars!
43
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999,  PG)
44
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002,  PG)
45
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977,  PG)
46
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983,  PG)
47
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980,  PG)
48
Thumb Wars 1999,  Unrated)
49
Hardware Wars 1978,  Unrated)
50
Star Trek: The Motion Picture 1979,  G)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments