My Favorite Movies
| byronoren's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Crash 2005, R) |
|
| 2 |
It's a Wonderful Life 1946, G) |
|
| 3 |
I Heart Huckabees 2004, R) |
|
| 4 |
Amélie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) 2001, R) |
|
| 5 |
The Gods Must Be Crazy 1981, PG) |
|
| 6 |
Annie Hall 1977, PG) |
|
| 7 |
There's Something About Mary 1998, R) |
|
| 8 |
The Gods Must Be Crazy II 1990, PG) |
|
| 9 |
Forgetting Sarah Marshall 2008, R) |
|
| 10 |
Garden State 2004, R) |
|
| 11 |
Le Scaphandre et le Papillon (The Diving Bell and the Butterfly) 2007, PG-13) |
|
| 12 |
I Love You, Man 2009, R) |












