Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  bwm152's Rating My Rating
1
Kill Bill: Volume 1 2003,  R)
Kill Bill: Volume 1
kick ass moive
2
Kill Bill, Volume 2 2004,  R)
Kill Bill, Volume 2
the fight with elle was awsome
3
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
Mr. & Mrs. Smith
My favorite movie of all time. my 2 favorite actors come together.
4
Fight Club 1999,  R)
Fight Club
crazy ass movie
5
The Lord of the Rings 1978,  PG)
6
The Hitcher 2007,  R)
The Hitcher
one of my favorite movies, great plot and realist situations
7
See No Evil 2006,  R)
8
Jet Li's Fearless (Huo Yuan Jia) (Legend of a Fighter) 2006,  PG-13)
Jet Li's Fearless (Huo Yuan Jia) (Legend of a Fighter)
awsome fights. cool scenery
9
Hero 2002,  PG-13)
10
Freddy vs. Jason 2003,  R)
Freddy vs. Jason
one of my favorite movies...freddy is awsome
11
Apocalypto 2006,  R)
Apocalypto
Awsome movie, great acting. and the locations was cool too. one of my favorite movies...
12
X-Men: The Last Stand 2006,  PG-13)
X-Men: The Last Stand
One of my favorite movies, you would never think all those ppl would die
13
Seven (Se7en) 1995,  R)
Seven (Se7en)
really good moviem with great actors and a good theme
14
Red Eye 2005,  PG-13)
Red Eye
another one of my favorite movies..
15
Sin City 2005,  R)
Sin City
really good movie, it was something different
16
The Texas Chainsaw Massacre 2003,  R)
The Texas Chainsaw Massacre
One movie that i actually jumped on
17
V for Vendetta 2006,  R)
V for Vendetta
awsome movie. V is the shit
18
Ocean's Eleven 2001,  PG-13)
Ocean's Eleven
great cast and good ideas
19
Wedding Crashers 2005,  R)
Wedding Crashers
funniest movie i have seen in a whle
20
Man on Fire 2004,  R)
Man on Fire
really good movie

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments