My Favorite Movies


  busuzima2009's Rating My Rating
1
Fast & Furious 2009,  PG-13)
2
Watchmen 2009,  R)
3
Underworld: The Rise of the Lycans 2009,  R)
4
Underworld: Evolution 2006,  R)
5
Friday the 13th Part 2 1981,  R)
6
Friday the 13th 1980,  R)
7
Jason X 2001,  R)
8
Resident Evil 2002,  R)
9
Prom Night 2008,  PG-13)
10
Vacancy 2007,  R)
11
Scream 2 1997,  R)
12
.com for Murder 2001,  Unrated)
13
Stay Alive 2006,  PG-13)
14
Blade 1998,  R)
15
My Bloody Valentine 3-D 2009,  R)
16
Dark Water 2005,  PG-13)
17
Blood and Sex Nightmare 2008,  Unrated)
18
Dark Floors 2008,  R)
19
Vacancy 2: The First Cut 2009,  R)
20
Rest Stop 2006,  R)
21
Rest Stop: Don't Look Back 2008,  Unrated)
22
The Final Destination 2009,  R)
23
The Collector 2009,  R)
24
Alone in the Dark II 2009,  PG-13)
25
Infection (Invasion) 2005,  R)
26
Saw VI 2009,  R)
27
Outbreak 1995,  R)
28
Scream 1996,  R)
29
Disturbing Behavior 1998,  R)
30
The Last House on the Left 2009,  R)
31
Night Of The Scarecrow 1995,  R)
32
Scarecrow Slayer (Scarecrow: Resurrection) 2003,  R)
33
Ghost in the Machine 1993,  R)
34
Mirror, Mirror III: The Voyeur 1995,  Unrated)
35
Final Destination 2000,  R)
36
Adam & Evil (Halloween Camp 2: Scream If You Wanna Die Faster) 2004,  R)
37
Final Stab (Final Scream) 2001,  R)
38
Dark City 1998,  R)
39
Near Dark 1987,  R)
40
Fear Runs Silent 1999,  R)
41
Shredder 2003,  R)
42
The House on Sorority Row 1983,  R)
43
Sorority House Massacre 1986,  R)
44
Sorority House Massacre II (Night Frenzy) (Nighty Nightmare) 1992,  R)
45
Dead End 2003,  R)
46
Cannibal Holocaust 1979,  NC-17)
47
Whiteout 2009,  R)
48
The Howling 1981,  R)
49
Howling II - Your Sister Is a Werewolf 1985,  R)
50
Howling V: The Rebirth 1989,  R)
51
Insight of Evil 2003,  R)
52
Lovers Lane (I'm Still Waiting for You) 1999,  R)
53
The Feast of All Saints 2001,  R)
54
Wrong Turn 3: Left for Dead 2009,  Unrated)
55
The Item 1999,  R)
56
Scream Bloody Murder 2003,  R)
57
Messengers 2: The Scarecrow 2009,  R)
58
Tender Flesh 1997,  Unrated)
59
Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon 2006,  R)
60
Room 6 2005,  Unrated)
61
Amusement 2008,  R)
62
Blood Night (Blood Night: The Legend of Mary Hatchet) 2007,  R)
63
Dark Ride 2006,  R)
64
Legion 2010,  R)
65
Resident Evil: Extinction 2007,  R)
66
Sir Arthur Conan Doyle's The Lost World 1998,  Unrated)
67
Cabin Fever 2: Spring Fever 2008,  R)
68
Sorority Row 2009,  R)
69
Black Christmas 2006,  R)
70
I'll Always Know What You Did Last Summer 2006,  R)
71
Bats: Human Harvest (Bats 2) 2007,  R)
72
fear dot com (FeardotCom) 2002,  R)
73
Daybreakers 2009,  R)
74
House of 1000 Corpses 2002,  R)
75
Bloody Murder 2: Closing Camp (Halloween Camp) 2003,  R)
76
Predators 2010,  R)
77
Resident Evil: Afterlife 2010,  R)
78
Underworld Awakening 2012,  R)
79
Deep Blue Sea 1999,  R)
80
Ginger Snaps Back - The Beginning 2004,  R)
81
Bloody Birthday 1981,  R)
82
Catwoman 2004,  PG-13)
83
A Nightmare on Elm Street 2010,  R)
84
Ghost Rider 2007,  PG-13)
85
Hatchet II 2010,  Unrated)
86
Sucker Punch 2011,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments