My Favorite Movies
| burnthelamb's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Terminator 2: Judgment Day 1991, R) |
|
| 2 |
Scarface 1983, R) |
|
| 3 |
Hong Wending san po bai lian jiao (Fists of the White Lotus) (Clan of the White Lotus) 1981, Unrated) |
|
| 4 |
How High 2001, R) |
|
| 5 |
Half Baked 1998, R) |
|
| 6 |
The Matrix Reloaded 2003, R) |
|
| 7 |
The Animatrix 2003, Unrated) |
|
| 8 |
Sin City 2005, R) |
|
| 9 |
Monty Python's The Meaning of Life 1983, R) |
|
| 10 |
Monty Python and the Holy Grail 1974, PG) |
|
| 11 |
The Crow 1994, R) |
|
| 12 |
Big Trouble in Little China 1986, PG-13) |
|
| 13 |
The Punisher 1989, R) |
|
| 14 |
The Punisher 2004, R) |














