My Favorite Movies
some of my favorite movies
| bulldog723's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Speed 1994, R) |
|
| 2 |
Beverly Hills Cop 1984, R) |
|
| 3 |
The Godfather 1972, R) |
|
| 4 |
V for Vendetta 2006, R) |
|
| 5 |
Smokey and the Bandit 1977, PG) |
|
| 6 |
Smokey and the Bandit II 1980, PG) |
|
| 7 |
Smokey and the Bandit, Pt. 3 1983, PG) |
|
| 8 |
The Godfather, Part II 1974, R) |
|
| 9 |
The Godfather, Part III 1990, R) |
|
| 10 |
Godfather - The Legend Continues 2007, Unrated) |
|
| 11 |
American Gangster 2007, R) |
|
| 12 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |
|
| 13 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 14 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007, PG-13) |
|
| 15 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 16 |
Saving Private Ryan 1998, R) |
















