My Favorite Movies
| buffylyn06's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 2 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007, PG-13) |
|
| 3 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 4 |
Final Destination 2000, R) |
|
| 5 |
Final Destination 3 2006, R) |
|
| 6 |
Final Destination 2 2003, R) |
|
| 7 |
Scary Movie 2000, R) |
|
| 8 |
Scary Movie 4 2006, PG-13) |
|
| 9 |
Scary Movie 2 2001, R) |
|
| 10 |
Scary Movie 3 2003, PG-13) |
|
| 11 |
Cruel Intentions 1999, R) |
|
| 12 |
The Ring 2002, PG-13) |
|
| 13 |
The Grudge 2004, PG-13) |
|
| 14 |
The Grudge 2 2006, PG-13) |
|
| 15 |
X-Men 2000, PG-13) |
|
| 16 |
X-Men: The Last Stand 2006, PG-13) |
|
| 17 |
The Fifth Element 1997, PG-13) |
|
| 18 |
V for Vendetta 2006, R) |
|
| 19 |
Saw III 2006, R) |
|
| 20 |
Saw II 2005, R) |
|
| 21 |
Saw 2004, R) |
|
| 22 |
Night of the Living Dead 1968, R) |
|
| 23 |
Return of the Living Dead 5: Rave to the Grave 2005, R) |
|
| 24 |
Return of the Living Dead: Necropolis 2005, R) |
|
| 25 |
So Close 2003, R) |
|
| 26 |
White Chicks 2004, PG-13) |
|
| 27 |
The Eye 2008, PG-13) |
|
| 28 |
Meet the Spartans 2008, PG-13) |
|
| 29 |
Cloverfield 2008, PG-13) |





























