My Favorite Movies


  1. buffyjunkie1
  2. samantha

my fave movie was fifth element but it is now a close call between that and transformers

  buffyjunkie1's Rating My Rating
1
The Fifth Element 1997,  PG-13)
2
Transformers 2007,  PG-13)
Transformers
best movie ever
3
Transformers: Revenge of the Fallen 2009,  PG-13)
4
The Green Mile 1999,  R)
5
The Langoliers 1995,  PG-13)
6
Stephen King's Cat's Eye 1985,  PG-13)
7
Hearts in Atlantis 2001,  PG-13)
8
Stephen King's It 1990,  Unrated)
9
Dreamcatcher 2003,  R)
10
The Mist 2007,  R)
11
Pet Sematary 1989,  R)
12
Catch Me If You Can 2002,  PG-13)
13
Forrest Gump 1994,  PG-13)
14
Toy Story 1995,  G)
15
Toy Story 2 1999,  G)
16
The Terminal 2004,  PG-13)
17
Cast Away 2000,  PG-13)
18
Apollo 13 1995,  PG)
19
Big 1988,  PG)
20
Turner and Hooch 1989,  PG)
21
Splash 1984,  PG)
22
The Ladykillers 2004,  R)
23
The Money Pit 1986,  PG)
24
Toy Story 3 2010,  G)
25
Disturbia 2007,  PG-13)
26
Twelve Monkeys (12 Monkeys) 1995,  R)
27
The Rock 1996,  R)
28
The Negotiator 1998,  R)
29
The Majestic 2001,  PG)
30
Phenomenon 1996,  PG)
31
Storm of the Century 1999,  PG-13)
32
The Goonies 1985,  PG)
33
Blade 1998,  R)
34
Coyote Ugly 2000,  PG-13)
35
Rush Hour 1998,  PG-13)
36
Seven (Se7en) 1995,  R)
37
Liar Liar 1997,  PG-13)
38
Underworld 2003,  R)
39
The Butterfly Effect 2004,  R)
40
Hancock 2008,  PG-13)
41
Wanted 2008,  R)
42
Bangkok Dangerous 2008,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments