Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  buffyfan5's Rating My Rating
1
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
2
Bend It Like Beckham 2002,  PG-13)
3
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
4
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
5
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
6
A Knight's Tale 2001,  PG-13)
7
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
8
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
9
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
10
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
11
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
12
Men of Honor 2000,  R)
13
Queen of the Damned 2002,  R)
14
The Shawshank Redemption 1994,  R)
15
Music and Lyrics 2007,  PG-13)
16
Love Actually 2003,  R)
17
Seven Pounds 2008,  PG-13)
18
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
19
The Waterboy 1998,  PG-13)
20
Daredevil 2003,  PG-13)
21
Ghostbusters 1984,  PG)
22
Ghostbusters 2 1989,  PG)
23
Final Destination 2 2003,  R)
24
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
25
Rush Hour 1998,  PG-13)
26
Rush Hour 2 2001,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments