My Favorite Movies


  buffybooks's Rating My Rating
1
Psycho 1960,  R)
Psycho
Best Hitchcock ever! :D
2
The Rocky Horror Picture Show 1975,  R)
3
Fight Club 1999,  R)
4
The Boondock Saints 2000,  R)
5
Dracula 1931,  Unrated)
Dracula
Ah Bela
6
The Wolf Man 1941,  Unrated)
7
Heaven Can Wait 1943,  Unrated)
Heaven Can Wait
Beautiful, just beautiful
8
Sunset Boulevard 1950,  Unrated)
9
Scream 1996,  R)
10
Saved! 2003,  PG-13)
11
The Abominable Dr. Phibes 1971,  PG-13)
12
Love Actually 2003,  R)
13
Stardust 2007,  PG-13)
Stardust
Very well done, refreshing
14
Batman: The Movie 1966,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments