My Favorite Movies
| buffalofilmfestival's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Best Friends 1982, PG) |
|
| 2 |
Bruce Almighty 2003, PG-13) |
|
| 3 |
Buffalo 66 1998, R) |
|
| 4 |
Evan Almighty 2007, PG) |
|
| 5 |
Manna From Heaven 2002, PG) |
|
| 6 |
The Music Man 1962, G) |
|
| 7 |
The Natural 1984, PG) |
|
| 8 |
You Kill Me 2007, R) |
|
| 9 |
Yankee Doodle Dandy 1942, G) |
|
| 10 |
Canadian Bacon 1994, R) |
|
| 11 |
Steamboat Willie 1928, Unrated) |
|
| 12 |
The Skeleton Dance 1929, Unrated) |
|
| 13 |
Fantasia 1940, G) |
|
| 14 |
Fun & Fancy Free 1947, G) |
|
| 15 |
Fantasia 2000 1999, G) |















