My Favorite Movies
Fcking Awsome Movies
| budgie950's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Walking Tall 2004, PG-13) |
|
| 2 |
Bad Boys 1995, R) |
|
| 3 |
Bad Boys II 2003, R) |
|
| 4 |
The Pacifier 2005, PG) |
|
| 5 |
The Rundown (Welcome to the Jungle) 2003, PG-13) |
|
| 6 |
Four Brothers 2005, R) |
|
| 7 |
Without A Paddle 2004, PG-13) |
|
| 8 |
The Fast and the Furious 2001, PG-13) |
|
| 9 |
Van Helsing 2004, PG-13) |
|
| 10 |
Scary Movie 4 2006, PG-13) |
|
| 11 |
2 Fast 2 Furious 2003, PG-13) |
|
| 12 |
Lara Croft - Tomb Raider 2001, PG-13) |
|
| 13 |
Final Destination 2000, R) |
|
| 14 |
Final Destination 2 2003, R) |
|
| 15 |
Final Destination 3 2006, R) |
|
| 16 |
XXX 2002, PG-13) |
|
| 17 |
Blade: Trinity 2004, R) |
|
| 18 |
Rush Hour 1998, PG-13) |
|
| 19 |
A Knight's Tale 2001, PG-13) |
|
| 20 |
Saw 2004, R) |
|
| 21 |
Me, Myself & Irene 2000, R) |
|
| 22 |
Saw II 2005, R) |
|
| 23 |
The Matrix Reloaded 2003, R) |
|
| 24 |
The Matrix Revolutions 2003, R) |
|
| 25 |
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) 2000, PG-13) |
|
| 26 |
Daddy Day Care 2003, PG) |
|
| 27 |
American Pie Presents - Band Camp 2005, R) |
|
| 28 |
Crocodile Dundee 1986, PG-13) |
|
| 29 |
Crocodile Dundee II 1988, PG) |
|
| 30 |
Crocodile Dundee in Los Angeles 2001, PG) |
|
| 31 |
Wedding Crashers 2005, R) |
|
| 32 |
Big Daddy 1999, PG-13) |
|
| 33 |
House of Wax 1953, Unrated) |
|
| 34 |
X-Men: The Last Stand 2006, PG-13) |
|
| 35 |
American Pie 1999, R) |
|
| 36 |
American Pie 2 2001, R) |
|
| 37 |
Dirty Love 2004, R) |
|
| 38 |
Home Alone 1990, PG) |
|
| 39 |
Over the Hedge 2006, PG) |
|
| 40 |
Men in Black 1997, PG-13) |
|
| 41 |
Men in Black II 2002, PG-13) |
|
| 42 |
Mad Max 1979, R) |
|
| 43 |
Mad Max 2: The Road Warrior 1981, R) |
|
| 44 |
Black Dog 1998, PG-13) |
|
| 45 |
Riding in Cars with Boys 2001, PG-13) |
|
| 46 |
Home Alone 2: Lost in New York 1992, PG) |
|
| 47 |
Home Alone 3 1997, PG) |
|
| 48 |
Home Alone 4 2002, Unrated) |
|
| 49 |
White Chicks 2004, PG-13) |
|
| 50 |
Mean Girls 2004, PG-13) |
|
| 51 |
Top Gun 1986, PG) |
|
| 52 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 53 |
50 First Dates 2004, PG-13) |
|
| 54 |
Happy Feet 2006, PG) |
|
| 55 |
Happy Gilmore 1996, PG-13) |
|
| 56 |
The Longest Yard 2005, PG-13) |
|
| 57 |
Dodgeball - A True Underdog Story 2004, PG-13) |
|
| 58 |
Kill Bill: Volume 1 2003, R) |
|
| 59 |
Kill Bill, Volume 2 2004, R) |
|
| 60 |
Charlie's Angels 2000, PG-13) |
|
| 61 |
Charlie's Angels - Full Throttle 2003, PG-13) |
|
| 62 |
Date Movie 2006, PG-13) |
|
| 63 |
Cars 2006, G) |
|
| 64 |
Mr. & Mrs. Smith 2005, PG-13) |
|
| 65 |
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005, PG) |
|
| 66 |
10 Things I Hate About You 1999, PG-13) |
|
| 67 |
Mission Impossible 1996, PG-13) |
|
| 68 |
Mission Impossible 2 2000, PG-13) |
|
| 69 |
Spy Kids 2001, PG) |
|
| 70 |
Scream 1996, R) |
|
| 71 |
Scream 2 1997, R) |
|
| 72 |
Scream 3 2000, R) |
|
| 73 |
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006, PG-13) |
|
| 74 |
Mission: Impossible III 2006, PG-13) |
|
| 75 |
Terminator 2: Judgment Day 1991, R) |
|
| 76 |
The Terminator 1984, R) |
|
| 77 |
Terminator 3 - Rise of the Machines 2003, R) |
|
| 78 |
Saw III 2006, R) |
|
| 79 |
Saw IV 2007, R) |
|
| 80 |
Rush Hour 2 2001, PG-13) |
|
| 81 |
Rush Hour 3 2007, PG-13) |
|
| 82 |
I Am Legend 2007, PG-13) |
|
| 83 |
Blade 1998, R) |
|
| 84 |
Blade II 2002, R) |
|
| 85 |
Step Up 2 the Streets 2008, PG-13) |
|
| 86 |
Hancock 2008, PG-13) |
|
| 87 |
Stomp the Yard 2007, PG-13) |
|
| 88 |
The Replacements 2000, PG-13) |
|
| 89 |
Scary Movie 2 2001, R) |
|
| 90 |
Scary Movie 3 2003, PG-13) |
|
| 91 |
Scary Movie 5 2012, Unrated) |
|
| 92 |
Scary Movie 2000, R) |
|
| 93 |
Ghost Rider 2007, PG-13) |
|
| 94 |
Gridiron Gang 2006, PG-13) |
|
| 95 |
Shooter 2007, R) |
|
| 96 |
Next 2007, PG-13) |
|
| 97 |
Daredevil 2003, PG-13) |
|
| 98 |
The Condemned 2007, R) |
|
| 99 |
Taxi 2004, PG-13) |
|
| 100 |
Speed 1994, R) |
|
| 101 |
Phone Booth 2003, R) |
|
| 102 |
Elektra 2005, PG-13) |






































































































