My Favorite Movies


  bucusuz's Rating My Rating
1
Career Girls 1996,  R)
2
Happy-Go-Lucky 2008,  R)
3
Little Voice 1998,  R)
4
Heavenly Creatures 1994,  R)
5
Welcome to the Dollhouse 1995,  R)
Welcome to the Dollhouse
todd solondz'un izledigim en az rahatsiz edici, en gercekci ve eglenceli tatli kalp filmi. tolga, sana sesleniyorum nasil nefret edersin bu filmden? garip bile degil aslinda, çok güzel. iyiki varsin todd. bö.

baska filmlerde basrolde veya yan rollerde olumlu karakterler olarak yansitilan ama aslinda gerzek olan insanlari gerçekten gerzek olarak yansitan bi film.
6
Ghost World 2001,  R)
Ghost World
daha komik ve aptalca olmayan bi tiyneyç filmi olabilir mi diye düsünüyorum. çok güzel.
7
The Full Monty 1997,  R)
8
Life Is Sweet 1990,  R)
Life Is Sweet
sevdigim filmler icin söylicek pek bisey bulamiyorum. mike leigh benim kahramanim.
9
Dark Horse (Voksne Mennesker) 2005,  Unrated)
10
Secretary 2002,  R)
Secretary
best love story ever
11
Mulholland Drive 2001,  R)
12
sex, lies, and videotape 1989,  R)
13
Lars and the Real Girl 2007,  PG-13)
Lars and the Real Girl
insanin içini gerçekten sicacik yapan, salep gibi bi film. ryan gosling'in en tatli hali bu filmdeki hali olsa gerek ama keske bu filmdeki karakterler gibi insanlar hep çevremizde olsa diye düsünüp üzülmeden edemedim ama yine de filmin verdigi mutluluk yaninda hic bisi.

ikinci kez izleyince elimde olmadan sIkIldIm o yüzden 5 yIldIzlIk olmadigina karar verdim.
14
Hi, Mom! 1970,  R)
15
Closer 2004,  R)
16
Punch-Drunk Love 2002,  R)
17
Lost In Translation 2003,  R)
18
Stranger Than Paradise 1984,  R)
19
Mystery Train 1989,  R)
20
Velvet Goldmine 1998,  R)
21
The Tenant 1976,  R)
The Tenant
çok güzel ben de favori filmlerime ekledim. güzel filmler hakkinda yorum yazilmiyor napabilrim. barton fink i çekerken de bu filmden ilham almis coenler.
22
High Fidelity 2000,  R)
High Fidelity
baska yorumlar yazmistim ama gerek yokmus pek. kendimi berbat hissettigimde toparlamami en kolay yoldan saglayan film. seviyorum izledikçe. alistim.
23
Shortbus 2006,  Unrated)
24
Little Miss Sunshine 2006,  R)
25
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004,  R)
26
Dear Wendy 2005,  Unrated)
27
Drugstore Cowboy 1989,  R)
Drugstore Cowboy
uyusturucular hakkinda sacmaliga kacmadan iyimser olabilen, requiem for a dream gibi bunalima suruklemeden rahatsiz etmeden, muzikleriyle beraber olsun sevilebilecek, matt dillon'ina bayildigim film.
28
Last Time I Committed Suicide 1997,  R)
29
Garden State 2004,  R)
30
Trainspotting 1996,  R)
31
Funny Games 1998,  Unrated)
32
Before Sunset 2004,  R)
Before Sunset
this is better than before sunrise.. i like it more.
33
Amélie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) 2001,  R)
34
3-Iron (Bin-jip) (Empty Houses) 2004,  R)
3-Iron (Bin-jip) (Empty Houses)
sessizligin ne kadar guzel oldugunu tekrar hatirlatan bir filmdi. keske o kadar konusmasak. ayrica ilk defa asyali bir yonetmenin filmini begendim. ikincisi yolda.
35
The Million Dollar Hotel 2000,  R)
The Million Dollar Hotel
<3
36
A Woman Is a Woman (Une femme est une femme) 1964,  Unrated)
37
Breathless (À bout de souffle) (By a Tether) 1960,  Unrated)
Breathless (À bout de souffle) (By a Tether)
bir sufle hakkinda hersey filmin türkçesi. suflenin ne tatli bisi oldugunu anlatiyor. (about de souffle)
38
Broken Flowers 2005,  R)
39
Before Sunrise 1995,  R)
Before Sunrise
nice dialogs and i liked trains after watching this movie..
40
Donnie Darko 2001,  R)
41
Eye of the Beholder 1999,  R)
Eye of the Beholder
ewan mcgregor'a özel ilgisi olmayan adam tabi sevmez filmi. bu da ewan'in tatli olduu filmlerden biri. little voice gibi.
42
Cry-Baby 1990,  PG-13)
Cry-Baby
izledigim enn tatli film. cutest film ever. ! sonuna da bayildim.
43
Shallow Grave 1994,  R)
44
Feeling Minnesota 1996,  R)
Feeling Minnesota
keanu reeves'in en tatli filmi. rol yapamiyo hala ama en azindan rolü de kendisine uygun. kisisel favori keanu reeves filmim.
45
I Heart Huckabees 2004,  R)
I Heart Huckabees
jude law'un en tatli oldugu filmlerden biri. niye sadece jude lawdan bahsettigimi bilmiyorum film oldukca guzeldi ayrica.
46
Shine 1996,  PG-13)
47
Dangerous Liaisons 1988,  R)
Dangerous Liaisons
bu filmde john malkovich'e karsi bazi güclü duygular beslemistim ama hersey bu filmde oldu bitti sanirim. ya da hersey john malkovich olmak'ta bitti. emin degilim.
48
Fargo 1996,  R)
Fargo
çoh güzel.
49
A Life Less Ordinary 1997,  R)
A Life Less Ordinary
pek seker bir filmmis ve ewan mcgregor en tatli rollerinden birinde.
50
Last Life in the Universe 2003,  R)
Last Life in the Universe
begenerek izledim.
51
Y Tu Mamá También 2001,  R)
Y Tu Mamá También
çok güzel.
52
Stranger Than Fiction 2006,  PG-13)
Stranger Than Fiction
mmmm güzel.
53
4 Months, 3 Weeks and 2 Days 2007,  R)
4 Months, 3 Weeks and 2 Days
güzel
54
Human Nature 2001,  R)
Human Nature
michel gondry favori yönetmenim oldu 4'te 4!
55
Smiley Face 2007,  R)
Smiley Face
wtf! kimse beyenmemis çok komikti bence.
56
Shattered Glass 2003,  PG-13)
Shattered Glass
hayden haric oyuncularin hepsini basta peter sarsgaard olmak uzere cok basarili buldugum, zekice bir kurguya sahip, gercek bir hikaye uyarlamasi olmasinin filmin etkisini arttirdigini dusundugum iyi bir filmdi. peter sarsgaar'i seviyorum ve bir gun evlenmek isterdim kendisiyle. ama maggie ile evli.
57
Adaptation 2002,  R)
Adaptation
vav. çok beyendim. izledigim en mükemmel senaryo.
58
It's a Free World... 2007,  Unrated)
It's a Free World...
filmin bir kahramani yok, kotu adami da yok, insanlar var olduklari gibi ve sukrediyorum boyle yonetmenler oldugu icin.

filmin sonunda cok agladim beni can evimden vurdu. iyi insanlarin mutlu olacaklarini umut etmeleri, sonra aldatilmalari ve hayal kirikligina ugruycak olmalari beni her seferinde aglatiyor.
59
Reprise 2006,  R)
Reprise
çok daha artistik uyuz bir film olabilecekken ufak ayrintilarla gönlümü kazandi. afisi de güzel hersey soguk ama güzel.
60
Quadrophenia 1979,  R)
61
Clerks 1994,  R)
62
I Now Pronounce You Chuck and Larry 2007,  PG-13)
I Now Pronounce You Chuck and Larry
çok tatli ve komuk. 5 yildiz da verirdim ama utaniyorum filmi cok sevdiim icin. gey miyim kine
63
La Double Vie de Véronique (The Double Life of Veronique) 1991,  R)
La Double Vie de Véronique (The Double Life of Veronique)
müzikleri çok güzeldi
64
Midnight Cowboy 1969,  R)
Midnight Cowboy
ne güzel filmmis dustin hoffman'i ve jon voight'i ikisini de sevdim. büssürü oscar almasina ragmen sIkIcI degil. dustin hoffman'i ozellikle beyendim ilerde pek ünlü olcak buraya yaziyorum.
65
Eagle vs. Shark 2007,  R)
Eagle vs. Shark
en komik olan hacker olan arkadasti ben onu çok sevdim çok sevimliydi cidden. :)
66
The Elephant Man 1980,  PG)
67
Girl, Interrupted 1999,  R)
Girl, Interrupted
deliler hastanesi filmleri cok depresif olmamasi kaydiyla ilgi cekici oluyor. bu film de bence o kadar bos degil insanlarin anjelina jolie vs oynuyor ve oscar aldi diye filmi kücümsemelerine pek de gerek yok.
68
Secrets & Lies 1996,  R)
Secrets & Lies
brenda blethyn'in oyunculugunu begeniyorum. asIL gercek hikayeler ve karakterler mike leigh'in filmlerinde var bence. o yüzden baska 'bagimsiz' varoluscu (bu tanimlamayi da baristan ogrendim) avrupa filmlerini begenesim gelmiyor. hic bir yapay bir sey yok. seviyorum mike leigh'i.
69
The Smiths: The Complete Picture 1992,  Unrated)
70
But I'm A Cheerleader 1999,  R)
But I'm A Cheerleader
tatli bi filmdi özellike natasha lyonn filmde çok sirindi.
71
The Graduate 1967,  PG)
The Graduate
çok tatli çok güzel bir klasik. tesekkür ederim nesliyan bu filmi israrla önerdigin icin:)) çok memnun kaldim. sevgi doluyum. en sonunu özellikle sevdim otobüs sahnesini.
72
Jules and Jim 1962,  Unrated)
73
The Baxter 2005,  PG-13)
The Baxter
aglicam simdi çok güzel bu film:) evet bazi kliseler olabilir ama nasil hic olamaz ki zaten.
74
Time of the Gypsies (Dom za vesanje) 1989,  R)
75
Rumble Fish 1983,  R)
76
Léon (The Professional) 1994,  R)
Léon (The Professional)
bu filmi izledikten sonra odama gidip bi saat aglamistim çok etkilenmistim ve bir daha izlememeye karar verdim. ilk genclik yillarimda en çok etkilendigim film olmustur.
77
Freaks 1932,  Unrated)
Freaks
çok garip, komik ve ayni zamanda üzücü. sirkte geçen filmler her zaman enteresan ve güzel olmustur ama bunun gibisi yoktur bence. filmin basindaki yazi zamanin ötesinde bir yazi. tarih yillarca güzelligi övdü bunun disinda kalanlari lanetledi vs. bu film de yönetmeni lanetlemis gerci baska film cekememis ama olsun. ben de gencligi ve güzelligi lanetliyorum. hepiniz aptal ve abartilmis bireylersiniz. hic bi özelliginiz yok. kirmizi baslikli cadiyim bundan sonra.
78
Man on the Moon 1999,  R)
Man on the Moon
negzel filmmis sonunda izledim.
79
Quiet City 2007,  Unrated)
Quiet City
ben sevdim. karakterler sade abartisiz gercekci ve normal komiklerdi. herhangi bir fazlalik olmamasi güzel olma sebebi. böyle filmler yapmaya bir süre devam edebilirler. ben daha cok yaslanana kadar izleyebilirim. diger bagimsiz genclik filmlerinden bagimsiz olarak sevdim bunu.
80
I Shot Andy Warhol 1996,  R)
I Shot Andy Warhol
stephen dorff candy darling olarak fazla güzeldi, lili taylor da poponuzu tekmeler yani. güzel ve dogal bir film olmus, hakkinda o kadar az sey bilinerek yola cikan otobiyografik bir hikaye olmasina ragmen.

Life in this society being, at best, an utter bore and no aspect of society being at all relevant to women, there remains to civic-minded, responsible, thrill-seeking females only to overthrow the government, eliminate the money system, institute complete automation and destroy the male sex.
81
Let the Right One In 2008,  R)
Let the Right One In
çok güzel
82
The Signal 2007,  R)
The Signal
ben begendim bana oldukca farkli ve zevk sahibi bir korku filmi gibi geldi. öte yandan barisa göre film hic bisi anlatmayan gereksiz sahnelerden olusan ve sonuca ulasmayan amatör bir film. ben zaten korku filminde bir mantik kurulmasi ve açiklama yapilmasi karsitiyim, öyle oldugunda salakça geliyor. o yüzden sevdim. filmin görüntü yönetimi ve atmosferi güzel.
83
Sex Is Comedy 2002,  R)
Sex Is Comedy
güzel
84
All the Real Girls 2003,  R)
All the Real Girls
çok uzun ve sIkIcI oldugunu kabul ediyorum ama yine de güzel, çok tatli ve bazen komik. paul schneider sirin bi adam.
85
Better Than Chocolate 1999,  R)
Better Than Chocolate
hayatimda izlediim en kötü sona sahip filmlerden biri. gerisi de kötü ama bazi güzel taraflari da yok degil. gözlüklü kisa sacli kizi sevdim.
86
Kit Kittredge: An American Girl 2008,  G)
Kit Kittredge: An American Girl
böhühü:( çok güzel çok duygulandim. filmde hersey çok güzeldi. chris o'donnell ile evlenmek istiyorum simdi.
87
Persona 1966,  Unrated)
88
Imagine Me & You 2005,  R)
Imagine Me & You
tatli bi film olmus. tüm karakterler sevimliydi.

GT: This was a sweet movie. All the characters were cute. I wish people in real life it is so good.
89
Show Me Love (Fucking Amal) 1998,  Unrated)
Show Me Love (Fucking Amal)
çok tatli! tekrar tiyneycir olasim geldi bu filmi izleyince. son sahneler çok güzeldi özellikle.
90
East Is East 1998,  R)
East Is East
en sevdigim film turu. daha cok boyle film yapsin ingilizler.
91
Recep Ivedik 2 2009,  Unrated)
92
The Time Machine 1960,  G)
The Time Machine
cok guzel cekilmis, simdiki bilgisayar efekli filmlerden bin kat daha guzel.
93
Good Dick 2007,  R)
Good Dick
komikti valla beyendim genel olarak. bi tek sonu çok sallamaydi bitti gitti oldu onu beyenmedim ordan kestim yildizi. basroldeki kiz filmi kendi yönetmis.
94
The Evil Dead 1981,  R)
95
The Other Guys 2010,  PG-13)
The Other Guys
heralde yilin en komik filmi.
96
Ellie Parker 2005,  R)
Ellie Parker
izledigim en komik filmlerden biri naomi watts a bayildim acayip gercekci ne eksik ne fazla sacma sapan komik bi karakter yaratmis peep show a benziyor film. o kadar cok sallama amator kamerayla cekilen bombos gerzek film var ki. allah hepsinin belasini versin cok sinirleniyorum aptal filmlere. gene sinirlendim.. onlar yuzunden bu film de sikici olur diye senelerce izlememistim, kiz filmleri janrimda en sevdigim ilk 5e girdi bile.

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments