My Favorite Movies


  buckzster's Rating My Rating
1
Moulin Rouge! 2001,  PG-13)
2
Steel Magnolias 1989,  PG)
3
Top Gun 1986,  PG)
4
Superman Returns 2006,  PG-13)
Superman Returns
Loved this movie!!!!!!
5
Aliens 1986,  R)
6
Bram Stoker's Dracula 1992,  R)
7
Who's That Girl? 1987,  PG)
Who's That Girl?
One of my fav. movies w/ her!
8
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer 2007,  PG)
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer
This one was way lot better than the first one! More action and better story line.
9
Live Free or Die Hard 2007,  PG-13)
Live Free or Die Hard
This movie has plenty of action and I would say it's one of the best ones so far. Plus I would say it's one of my top 5 movies of this summer. If you love action that is none stop, this is your movie!
10
True Lies 1994,  R)
11
Saw (short film) 2003,  Unrated)
Saw (short film)
Good movie
12
Saw 2004,  R)
Saw
This was very good! Love the blood and gore!
13
Ever After: A Cinderella Story 1998,  PG-13)
14
Beaches 1988,  PG-13)
Beaches
Great movie!
15
The Craft 1996,  R)
The Craft
loved it!
16
Practical Magic 1998,  PG-13)
Practical Magic
love the diva's in this movie!
17
The Client 1994,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments