My Favorite Movies
| BUCEFALO's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Godfather 1972, R) |
|
| 2 |
Judgment at Nuremberg 1961, Unrated) |
|
| 3 |
Dog Day Afternoon 1975, R) |
|
| 4 |
Million Dollar Baby 2004, PG-13) |
|
| 5 |
The Departed 2006, R) |
|
| 6 |
The Wild Bunch 1969, R) |
|
| 7 |
Hamburger Hill 1987, R) |
|
| 8 |
Platoon 1986, R) |
|
| 9 |
The Blues Brothers 1980, R) |
|
| 10 |
Full Metal Jacket 1987, R) |
|
| 11 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 12 |
The Champ 2005, PG) |
|
| 13 |
Dirty Harry 1971, R) |
|
| 14 |
...And Justice For All 1979, R) |
|
| 15 |
300 2007, R) |
|
| 16 |
The Longest Day 1962, G) |
|
| 17 |
King Kong 2005, PG-13) |
|
| 18 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 19 |
American Beauty 1999, R) |



















