Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  bubzbunny's Rating My Rating
1
The Green Mile 1999,  R)
The Green Mile
Tom Hanks and Michael Clarke Duncan are absolutely amazing. Another Frank Darabont film how can you go wrong. This movie gets me every time
2
Finding Nemo 2003,  G)
3
The Shawshank Redemption 1994,  R)
The Shawshank Redemption
you can't go wrong with this movie. It's just fantastic. Tim Robbins and Morgan Freeman are amazing in it
4
The Texas Chainsaw Massacre 2003,  R)
5
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
6
8 Mile 2002,  R)
7
Scary Movie 2000,  R)
8
Scary Movie 4 2006,  PG-13)
9
Scary Movie 2 2001,  R)
10
Scary Movie 3 2003,  PG-13)
11
Jackass - The Movie 2002,  R)
12
Piglet's Big Movie 2003,  G)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments