My Favorite Movies
| btscot's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Dead Poets Society 1989, PG) |
|
| 2 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 3 |
Ghost in the Shell 1996, R) |
|
| 4 |
Chocolat 2000, PG-13) |
|
| 5 |
Sleepers 1996, R) |
|
| 6 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 7 |
300 2007, R) |
|
| 8 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 9 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 10 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 11 |
Lord of War 2005, R) |











