Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  btemplejhcp09's Rating My Rating
1
A Cinderella Story 2004,  PG)
A Cinderella Story
I uvvved this movie. It was so cute.
2
The Incredible Hulk 2008,  PG-13)
3
Transformers 2007,  PG-13)
Transformers
Freakin awesome!!!!!!!!!
4
Mean Girls 2004,  PG-13)
5
Iron Man 2008,  PG-13)
Iron Man
Robert Downey Jr. is kind of hot!!
6
The Dark Knight 2008,  PG-13)
The Dark Knight
Awesome!!! Christian was hot and the Joker basically stole the show, he was so good.
7
Twilight 2008,  PG-13)
Twilight
This was actually a very good movie and instead of giving you just the lovey-sappy stuff, they put some humor in it. which was a good move. Baseball scene was AMAZING!!!
8
The Prestige 2006,  PG-13)
The Prestige
Flippin AWESOME. This movie was nothing that I expected. I mean the whole movie just blew me away. Ending was awesome!!! Never saw it coming.
9
Pocahontas 1996,  G)
Pocahontas
Love Pocahontas!!!
10
Peter Pan 2003,  PG)
Peter Pan
This version of Peter Pan was SO good. Jeremy Sumpter is so cute. Very good film.
11
The Departed 2006,  R)
The Departed
Freakin awesome!! Super cool.

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments