My Favorite Movies


  brysgurl814's Rating My Rating
1
Lara Croft - Tomb Raider 2001,  PG-13)
2
Lara Croft Tomb Raider - The Cradle of Life 2003,  PG-13)
3
Taking Lives 2004,  R)
4
Resident Evil 2002,  R)
5
Resident Evil - Apocalypse 2004,  R)
6
Resident Evil: Extinction 2007,  R)
Resident Evil: Extinction
Loved the other two and im hoping this one is just as awesome!
7
Bad Boys II 2003,  R)
8
The Recruit 2003,  PG-13)
9
Training Day 2001,  R)
10
American Pie 2 2001,  R)
11
American Pie Presents - Band Camp 2005,  R)
12
American Wedding 2003,  R)
13
Riding in Cars with Boys 2001,  PG-13)
14
The 40 Year Old Virgin 2005,  R)
15
The Virgin Suicides 1999,  R)
16
American Virgin 1999,  R)
17
The Life of David Gale 2003,  R)
18
The Core 2003,  PG-13)
19
Pitch Black 2000,  R)
20
Enough 2002,  PG-13)
21
Erin Brockovich 2000,  R)
Erin Brockovich
Very good movie
22
A Beautiful Mind 2001,  PG-13)
23
Beerfest 2006,  R)
24
Mean Girls 2004,  PG-13)
25
Sweet November 2001,  PG-13)
26
The Notebook 2004,  PG-13)
27
A Walk to Remember 2002,  PG)
28
50 First Dates 2004,  PG-13)
29
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
30
Hitch 2005,  PG-13)
31
Meet The Fockers 2004,  PG-13)
32
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
33
Wedding Crashers 2005,  R)
34
Road Trip 2000,  R)
Road Trip
HILARIOUS!!!
35
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) 2000,  PG-13)
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds)
Shes so hot!!!
36
The Break-Up 2006,  PG-13)
37
Without A Paddle 2004,  PG-13)
38
The New Guy 2002,  PG-13)
39
Old School 2003,  R)
40
In Her Shoes 2005,  PG-13)
In Her Shoes
A very good movie and i wasnt expecting that from the cover.
41
Dude, Where's My Car? 2000,  PG-13)
42
Van Helsing 2004,  PG-13)
43
The League of Extraordinary Gentlemen 2003,  PG-13)
44
Lady in the Water 2006,  PG-13)
45
Elf 2003,  PG)
46
How the Grinch Stole Christmas 1965,  Unrated)
47
How the Grinch Stole Christmas 2000,  PG)
48
Cars 2006,  G)
49
The Pacifier 2005,  PG)
50
Along Came Polly 2004,  PG-13)
51
Along Came a Spider 2001,  R)
Along Came a Spider
Morgan Freeman is excellent in this movie.
52
Big Fish 2004,  PG-13)
53
Rat Race 2001,  PG-13)
54
Me, Myself & Irene 2000,  R)
55
Hollow Man 2000,  R)
56
Batman Begins 2005,  PG-13)
57
The Terminal 2004,  PG-13)
58
Anger Management 2003,  PG-13)
59
Next Friday 2000,  R)
60
Friday After Next 2002,  R)
61
Click 2006,  PG-13)
62
Blow 2001,  R)
63
Punch-Drunk Love 2002,  R)
Punch-Drunk Love
DUMB MOVIE!
64
Pearl Harbor 2001,  PG-13)
65
Proof of Life 2000,  R)
66
Frequency 2000,  PG-13)
67
How High 2001,  R)
68
Monster 2003,  R)
Monster
It was an awesome movie, but bone chilling to know it really happened.

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments