My Favorite Movies
| bryantcavett's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
300 2007, R) |
|
| 2 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 3 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 4 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 5 |
Shrek 2001, PG) |
|
| 6 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 7 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 8 |
Sin City 2005, R) |
|
| 9 |
Batman Begins 2005, PG-13) |
|
| 10 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 11 |
Remember the Titans 2000, PG) |
|
| 12 |
Shrek 2 2004, PG) |
|
| 13 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |
|
| 14 |
Saving Private Ryan 1998, R) |
|
| 15 |
X-Men 2000, PG-13) |
|
| 16 |
Kill Bill: Volume 1 2003, R) |
|
| 17 |
Saw IV 2007, R) |
|
| 18 |
War of the Worlds 2005, PG-13) |
|
| 19 |
The Incredibles 2004, PG) |
|
| 20 |
Mr. & Mrs. Smith 2005, PG-13) |
|
| 21 |
The Mummy 1999, PG-13) |
|
| 22 |
2 Fast 2 Furious 2003, PG-13) |
|
| 23 |
Ace Ventura: Pet Detective 1994, PG-13) |























