My Favorite Movies


  bryantbone's Rating My Rating
1
The Cowboy Way 1994,  PG-13)
2
Die Hard 1988,  R)
3
Walking Tall 2004,  PG-13)
4
Walking Tall, Part 2 1975,  PG)
5
Walking Tall: Lone Justice 2007,  R)
6
Tin Cup 1996,  R)
7
American Pie 1999,  R)
8
American Wedding 2003,  R)
9
American Gangster 2007,  R)
10
American Pie 2 2001,  R)
11
American Beauty 1999,  R)
12
American Teen 2008,  PG-13)
13
An American Carol 2008,  PG-13)
14
American Violet 2008,  PG-13)
15
The American Mall 2008,  Unrated)
16
WWE Great American Bash 2008,  Unrated)
17
American History X 1998,  R)
18
An American Affair 2009,  R)
19
American High School 2008,  R)
20
An American Girl: Chrissa Stands Strong 2009,  PG)
21
An American Rebel: Steve McQueen 2007,  Unrated)
22
The American Trap (Le piege americain) 2008,  Unrated)
23
Proud American 2008,  PG)
24
American Son 2008,  R)
25
An American Soldier 2008,  Unrated)
26
The Price of the American Dream 2 2008,  Unrated)
27
Hollywood Chinese: The Chinese in American Feature Films 2007,  Unrated)
28
American Guys 2008,  Unrated)
29
American Harvest 2008,  PG)
30
An American in China 2007,  Unrated)
31
American Cowslip 2009,  R)
32
The American Indian: People and Their Culture 2008,  Unrated)
33
American Surfrider 2008,  Unrated)
34
American Psycho II: All American Girl 2002,  R)
35
American Splendor 2003,  R)
36
American Pie Presents: Beta House 2007,  R)
37
American Graffiti 1973,  PG)
38
The American President 1995,  PG-13)
39
American Dreamz 2002,  PG-13)
40
An American Haunting 2006,  PG-13)
41
An American Werewolf in London 1981,  R)
42
An American Werewolf in Paris 1997,  R)
43
Rush Hour 3 2007,  PG-13)
44
Rush Hour 1998,  PG-13)
45
Rush Hour 2 2001,  PG-13)
46
Con Air 1997,  R)
47
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) 2000,  PG-13)
48
Gone in 60 Seconds 1974,  PG)
49
The Junkman (Gone in 60 Seconds II) 1982,  PG)
50
8 Seconds 1994,  PG-13)
51
XXX 2002,  PG-13)
52
xXx: State of the Union 2005,  R)
53
XXX: The Return of Xander Cage 2012,  Unrated)
54
Thinking XXX 2004,  Unrated)
55
Paul Blart: Mall Cop 2009,  PG)
56
Mall Cop 2004,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments