My Favorite Movies


  1. brucethelee
  2. Saiyer

These will be Martial Arts movies

  brucethelee's Rating My Rating
1
The Medallion 2003,  PG-13)
The Medallion
all Jackie Chan movies r cool like Bruce Lee ones
2
Black Mask 1997,  R)
3
Jing wu ying xiong (Fist of Legend) 1994,  R)
Jing wu ying xiong (Fist of Legend)
These Martial Arts movies r the best
4
Game of Death 1978,  R)
Game of Death
This movie is the best casue Bruce Lee is in it
5
Ninja Terminator 1985,  R)
6
Bruce Lee - A Warrior's Journey 2000,  Unrated)
Bruce Lee - A Warrior's Journey
This movie is the nest casue Bruce Lee is in it
7
Return of the Dragon (The Way of the Dragon) 1973,  R)
Return of the Dragon (The Way of the Dragon)
This movie is the best casue Bruce Lee is in it
8
The Legend of Drunken Master (Jui kuen II) (Drunken Fist II) 1994,  R)
The Legend of Drunken Master (Jui kuen II) (Drunken Fist II)
all Jackie Chan movies r cool like Bruce Lee ones
9
Fearless Hyena Part II (Long teng hu yue) 1983,  PG)
Fearless Hyena Part II (Long teng hu yue)
all Jackie Chan movies r cool like Bruce Lee ones
10
The Crow 1994,  R)
The Crow
Man Brandon Lee is cool too cause he was the son of Bruce Lee and he is cool
11
Rapid Fire 1992,  R)
Rapid Fire
Man Brandon Lee is cool too cause he was the son of Bruce Lee and he is cool

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments