My Favorite Movies
| BruceMoyle's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Jin-Roh - The Wolf Brigade 1998, R) |
|
| 2 |
The Fifth Element 1997, PG-13) |
|
| 3 |
Monty Python and the Holy Grail 1974, PG) |
|
| 4 |
Oldboy 2004, R) |
|
| 5 |
Ghost in the Shell 1996, R) |
|
| 6 |
Evil Dead 2 1987, R) |
|
| 7 |
Army of Darkness 1993, R) |
|
| 8 |
Night Watch (Nochnoi Dozor) 2004, R) |
|
| 9 |
Dr. Strangelove Or How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb 1964, PG) |
|
| 10 |
Nothing 2003, R) |
|
| 11 |
Almost Famous 2000, R) |











