My Favorite Movies
| brow0879's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Good Will Hunting 1997, R) |
|
| 2 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 3 |
The Departed 2006, R) |
|
| 4 |
Sideways 2004, R) |
|
| 5 |
Groundhog Day 1993, PG) |
|
| 6 |
There's Something About Mary 1998, R) |
|
| 7 |
Napoleon Dynamite 2004, PG) |
|
| 8 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 9 |
Dumb and Dumber 1997, PG-13) |
|
| 10 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 11 |
Meet the Parents 2000, PG-13) |
|
| 12 |
Ghostbusters 1984, PG) |
|
| 13 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 14 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 15 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 16 |
Scary Movie 2000, R) |
|
| 17 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 18 |
Die Hard 1988, R) |
|
| 19 |
Back to the Future 1985, PG) |
|
| 20 |
Little Miss Sunshine 2006, R) |
|
| 21 |
The Dark Knight 2008, PG-13) |
|
| 22 |
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983, PG) |
|
| 23 |
No Country for Old Men 2007, R) |
|
| 24 |
Commando 1985, R) |
























