My Favorite Movies
| brokenlady52's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Flicka 2006, PG) |
|
| 2 |
The Guardian 2006, PG-13) |
|
| 3 |
The Ring Two 2005, PG-13) |
|
| 4 |
Seven (Se7en) 1995, R) |
|
| 5 |
Happy Feet 2006, PG) |
|
| 6 |
My Friend Flicka 1943, Unrated) |
|
| 7 |
Thunderhead - Son of Flicka 1945, Unrated) |
|
| 8 |
The Legend of the Three Trees 2001, Unrated) |
|
| 9 |
Sling Blade 1996, R) |
|
| 10 |
Dreamer: Inspired by a True Story 2005, PG) |
|
| 11 |
Bordertown 2007, R) |
|
| 12 |
Valley of Angels 2007, R) |
|
| 13 |
Deadly Friend 1986, R) |













