My Favorite Movies
| brocknbtf5's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Saw III 2006, R) |
|
| 2 |
Batman Begins 2005, PG-13) |
|
| 3 |
See No Evil 2006, R) |
|
| 4 |
Resident Evil 2002, R) |
|
| 5 |
Resident Evil - Apocalypse 2004, R) |
|
| 6 |
Resident Evil: Extinction 2007, R) |
|
| 7 |
Jeepers Creepers 2001, R) |
|
| 8 |
Jeepers Creepers 2 2003, R) |
|
| 9 |
Saw II 2005, R) |
|
| 10 |
Saw 2004, R) |
|
| 11 |
Bad Boys 1995, R) |
|
| 12 |
Bad Boys II 2003, R) |
|
| 13 |
The Punisher 2004, R) |
|
| 14 |
Doom 2005, R) |
|
| 15 |
Halloween 1978, R) |
|
| 16 |
Halloween - The Curse of Michael Myers (Halloween 6) 1995, R) |
|
| 17 |
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers 1989, R) |
|
| 18 |
Halloween - Resurrection 2002, R) |
|
| 19 |
Halloween H2O 1998, R) |
|
| 20 |
Halloween II 1981, R) |
|
| 21 |
Halloween 4: The Return of Michael Myers 1988, R) |
|
| 22 |
Halloween 2007, R) |
|
| 23 |
Spider-Man 2002, PG-13) |
|
| 24 |
Spider-Man 2 2004, PG-13) |
|
| 25 |
Spider-Man 3 2007, PG-13) |
|
| 26 |
The Wicker Man 2006, PG-13) |
|
| 27 |
Man of the Year 2006, PG) |
|
| 28 |
Little Man 2006, PG-13) |
|
| 29 |
She's the Man 2006, PG-13) |
|
| 30 |
Be Cool 2005, PG-13) |
|
| 31 |
S.W.A.T. 2003, PG-13) |
|
| 32 |
Mindhunters 2005, R) |
|
| 33 |
Kingdom Come 2001, PG) |
|
| 34 |
Cool Runnings 1993, PG) |
|
| 35 |
Slow Burn 2007, R) |
|
| 36 |
The Grudge 2004, PG-13) |
|
| 37 |
The Grudge 2 2006, PG-13) |
|
| 38 |
Child's Play 1988, R) |
|
| 39 |
Child's Play 2 1990, R) |
|
| 40 |
Child's Play 3 1991, R) |
|
| 41 |
The Transporter 2002, PG-13) |
|
| 42 |
Transporter 2 2005, PG-13) |










































