My Favorite Movies


  brittn3y101's Rating My Rating
1
Honey 2003,  PG-13)
Honey
great dance movie
2
You Got Served 2004,  PG-13)
You Got Served
Great dancing in this movie! i loved it!
3
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
Save the Last Dance
loved this movie soooo much! it was sooo good
4
Save the Last Dance 2 2006,  PG-13)
Save the Last Dance 2
This Movie was good but Sequels are never as good as the first ones
5
The Italian Job 2003,  PG-13)
The Italian Job
i like this movie....idk why but i've wanted a mini cooper ever since:)
6
High School Musical 2 2007,  G)
High School Musical 2
OMG I CANNOT WAIT TILLTHIS COMES OUT!!! OMG OMG OMG OMG OMGOMGOMGOMGOMGOMGOMGOMGOMGOMGOMGOMOGMGOMGOMGOMGOMGOMGOMGOMGOMGOMG (brett your gunna come watch it with me:))
7
Invincible 2006,  PG)
Invincible
I went to see this w/ 3 other friends i liked it and so did 1 of my friends and the other two didn't; i think it was a great movie:P
8
Glory Road 2006,  PG)
Glory Road
It was such a good true story it was really touching
9
Coach Carter 2005,  PG-13)
Coach Carter
Good Movie
i really like Samuel L. Jackson as an actor
10
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan 2006,  R)
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan
This movie was friggin' hilarious
11
Fantastic Four 2005,  PG-13)
12
Four Brothers 2005,  R)
13
X-Men: The Last Stand 2006,  PG-13)
14
We Are Marshall 2006,  PG)
We Are Marshall
This was such a good movie. It was really sad to be honest i really enjoyed it but i thought it would be better. the ending was AWESOME though i almost cried 3 times but it was wrecked with something Matthew McConaughey said or did. It was a cute movie still and i really enjoyed it even though it was sad.

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments