My Favorite Movies


  brittany8854's Rating My Rating
1
Juno 2007,  PG-13)
2
Shoot 'Em Up 2007,  R)
3
Disturbia 2007,  PG-13)
4
27 Dresses 2008,  PG-13)
5
Death Sentence 2007,  R)
6
Eurotrip 2004,  R)
7
Mallrats 1995,  R)
8
Clerks II 2006,  R)
9
Forgetting Sarah Marshall 2008,  R)
Forgetting Sarah Marshall
I love this movie it was so funny!!
10
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull 2008,  PG-13)
11
Transformers: Revenge of the Fallen 2009,  PG-13)
Transformers: Revenge of the Fallen
I cant wait to see this!
12
Transformers 2007,  PG-13)
13
Harold & Kumar Go to White Castle 2004,  R)
14
Grandma's Boy 2006,  R)
15
Men in Black 1997,  PG-13)
16
The Girl Next Door 2004,  R)
17
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
18
Hairspray 2007,  PG)
19
Shaun of the Dead 2004,  R)
20
Dumb and Dumber 1997,  PG-13)
21
National Treasure 2004,  PG)
22
Mrs. Doubtfire 1993,  PG-13)
23
Live Free or Die Hard 2007,  PG-13)
24
Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay 2008,  R)
Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay
awesome!!!!!
25
Fight Club 1999,  R)
26
The Waterboy 1998,  PG-13)
27
Forrest Gump 1994,  PG-13)
28
Edward Scissorhands 1990,  PG-13)
29
The Little Mermaid 1989,  G)
30
The Notebook 2004,  PG-13)
31
300 2007,  R)
32
Wedding Crashers 2005,  R)
33
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
34
Grease 1978,  PG)
35
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
36
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
37
Pretty Woman 1990,  R)
38
Mean Girls 2004,  PG-13)
39
A Walk to Remember 2002,  PG)
40
The Shawshank Redemption 1994,  R)
41
The Departed 2006,  R)
42
Gladiator 2000,  R)
43
Old School 2003,  R)
44
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
45
American History X 1998,  R)
46
Zoolander 2001,  PG-13)
47
Remember the Titans 2000,  PG)
48
The Green Mile 1999,  R)
49
The Godfather 1972,  R)
50
Office Space 1999,  R)
51
The Breakfast Club 1985,  R)
52
GoodFellas 1990,  R)
53
Get Him to the Greek 2010,  R)
Get Him to the Greek
lol this movie is hilarious...i want to see it again..
54
The A-Team 2010,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments