My Favorite Movies
| bringpopcorn's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Delicatessen 1991, R) |
|
| 2 |
Pieces of April 2003, PG-13) |
|
| 3 |
Waking Ned Devine 1998, PG) |
|
| 4 |
Underworld 2003, R) |
|
| 5 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 6 |
The Return of the Pink Panther 1975, G) |
|
| 7 |
Open Your Eyes (Abre los ojos) (Permanent Midnight) 1997, R) |
|
| 8 |
Enter the Dragon 1973, R) |
|
| 9 |
The Boondock Saints 2000, R) |
|
| 10 |
The Gumball Rally 1976, PG) |
|
| 11 |
The Red Violin (Le violon rouge) 1998, R) |
|
| 12 |
Young Frankenstein 1974, PG) |
|
| 13 |
Let's Go To Prison 2006, R) |
|
| 14 |
El Mariachi 2001, R) |
|
| 15 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 16 |
Perfume: The Story of a Murderer 2006, R) |
|
| 17 |
Run Lola Run (Lola rennt) 1998, R) |
|
| 18 |
300 2007, R) |
|
| 19 |
Nikita (La Femme Nikita) 1990, R) |
|
| 20 |
Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring 2003, R) |
|
| 21 |
Amélie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) 2001, R) |
|
| 22 |
Frida 2002, R) |
|
| 23 |
For Roseanna (Roseanna's Grave)(For the Love of Roseanna) 1997, PG-13) |























