Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  briardpiano's Rating My Rating
1
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
really good
2
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Return of the King
so good... love it
3
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Two Towers
very good movie
4
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
very good....love it
5
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe
i love this one.....dont ask why but i do
6
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
Mr. & Mrs. Smith
love this one.....make me think of somepeople.... not say who...
7
The Ring 2002,  PG-13)
The Ring
good...i like it.... not scary
8
Wedding Crashers 2005,  R)
Wedding Crashers
omg so funny
9
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
very good
10
300 2007,  R)
300
everyone told me it was sooo good....and i bet it is.... have been wanting to see it for a long long time
11
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
really really good..... but way out there in some parts.... .but good
12
Step Up 2006,  PG-13)
Step Up
this movie i so good...
13
She's the Man 2006,  PG-13)
She's the Man
love it....very funny
14
Gladiator 2000,  R)
Gladiator
i love movies like this..... cant wait

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments