My Favorite Movies


  brianriv's Rating My Rating
1
Fear and Loathing in Las Vegas 1998,  R)
2
Perdita Durango ,  R)
3
Reservoir Dogs 1992,  R)
4
Twin Peaks - Fire Walk with Me 1992,  R)
5
25th Hour 2003,  R)
6
Raging Bull 1980,  R)
7
Taxi Driver 1976,  R)
8
Killing Zoe 1994,  R)
9
King of New York 1990,  R)
10
Bad Lieutenant 1992,  NC-17)
11
Oldboy 2004,  R)
12
White Heat 1949,  Unrated)
13
Snatch 2001,  R)
14
Gangs of New York 2002,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments