Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  briannacolfer's Rating My Rating
1
School of Rock 2003,  PG-13)
School of Rock
really good
2
Shrek 2 2004,  PG)
Shrek 2
not as good as no.1
3
Cheaper by the Dozen 2003,  PG)
4
A Cinderella Story 2004,  PG)
5
Mean Girls 2004,  PG-13)
6
Happy Gilmore 1996,  PG-13)
7
Final Destination 2000,  R)
8
The Day After Tomorrow 2004,  PG-13)
9
Fun With Dick and Jane 2005,  PG-13)
10
Jurassic Park III 2001,  PG-13)
11
Coyote Ugly 2000,  PG-13)
12
Mr. Deeds 2002,  PG-13)
13
Meet the Parents 2000,  PG-13)
14
Dr. Dolittle 1998,  PG-13)
15
Cheaper by the Dozen 2 2005,  PG)
16
Bruce Almighty 2003,  PG-13)
17
The Longest Yard 2005,  PG-13)
18
Step Up 2006,  PG-13)
19
High School Musical 2006,  G)
High School Musical
i lovd it at 1st but i tink its kinda bad cos it didnt show "the high school musical"!!! get my meanin???
20
Scary Movie 2000,  R)
21
Scary Movie 2 2001,  R)
Scary Movie 2
funny
22
Scary Movie 3 2003,  PG-13)
23
50 First Dates 2004,  PG-13)
24
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
25
American Pie 1999,  R)
26
Bring It On 2000,  PG-13)
27
Bring It On Again 2004,  PG-13)
28
Bring It On: All or Nothing 2006,  PG-13)
29
Dodgeball - A True Underdog Story 2004,  PG-13)
30
The Negotiator 1998,  R)
31
The Lizzie McGuire Movie 2003,  PG)
32
Raise Your Voice 2004,  PG)
33
The Pacifier 2005,  PG)
34
Honey 2003,  PG-13)
35
The Grudge 2 2006,  PG-13)
36
The Waterboy 1998,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments