My Favorite Movies
| brettmcleod1's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 2 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 3 |
A Walk to Remember 2002, PG) |
|
| 4 |
Sin City 2005, R) |
|
| 5 |
Kill Bill: Volume 1 2003, R) |
|
| 6 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 7 |
School of Rock 2003, PG-13) |
|
| 8 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 9 |
There's Something About Mary 1998, R) |
|
| 10 |
Giant 1956, G) |
|
| 11 |
Rear Window 1954, PG) |
|
| 12 |
Enemy at the Gates 2001, R) |
|
| 13 |
Butterflies Are Free 1972, PG) |
|
| 14 |
Two Mules For Sister Sara 1970, PG) |
|
| 15 |
Doctor Zhivago 1965, PG-13) |
|
| 16 |
Old School 2003, R) |
|
| 17 |
Splendor in the Grass 1961, Unrated) |

















