My Favorite Movies
| breodalchan's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Serenity 2005, PG-13) |
|
| 2 |
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983, PG) |
|
| 3 |
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980, PG) |
|
| 4 |
Back to the Future 1985, PG) |
|
| 5 |
The Bourne Identity 2002, PG-13) |
|
| 6 |
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005, PG-13) |
|
| 7 |
The Bourne Ultimatum 2007, PG-13) |
|
| 8 |
The Bourne Supremacy 2004, PG-13) |
|
| 9 |
Back to the Future Part II 1989, PG) |
|
| 10 |
Back to the Future Part III 1990, PG) |
|
| 11 |
Robin Hood: Prince of Thieves 1991, PG-13) |
|
| 12 |
Princess Mononoke (Mononoke-hime) 1999, PG-13) |
|
| 13 |
Pitch Black 2000, R) |
|
| 14 |
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977, PG) |
|
| 15 |
Howl's Moving Castle 2005, PG) |
|
| 16 |
Spirited Away 2001, PG) |
|
| 17 |
Kiki's Delivery Service 1989, G) |
|
| 18 |
Kaze no tani no Naushika (Nausicaa of the Valley of the Wind) (Warriors of the Wind) 1984, PG) |
|
| 19 |
Castle in the Sky 1989, PG) |
|
| 20 |
300 2007, R) |
|
| 21 |
Batman 1989, PG-13) |
|
| 22 |
WALL-E 2008, G) |






















