Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  brentcarlile's Rating My Rating
1
Vibrations 1995,  R)
Vibrations
I think this is Christina's best performance.It say's alot about what she can do as a actress.
2
Brain Smasher... A Love Story (The Bouncer and the Lady) 1993,  R)
3
Stephen King's Rose Red 2002,  PG-13)
Stephen King's Rose Red
this is a great movie.
4
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
Titanic (in 3D)
great movie
5
Spider-Man 2 2004,  PG-13)
6
Spider-Man 2002,  PG-13)
Spider-Man
real good movie
7
Spider-Man 3 2007,  PG-13)
Spider-Man 3
AGOTA SEE MOVIE!
8
Above the Law 1988,  R)
9
Shrek the Third 2007,  PG)
Shrek the Third
this is a great movie,with a great ending
10
Moulin Rouge! 2001,  PG-13)
11
Neverland: The Rise and Fall of the Symbionese Liberation Army(The Taking of Patty Hearst) 2004,  Unrated)
Neverland: The Rise and Fall of the Symbionese Liberation Army(The Taking of Patty Hearst)
BELEVE IT OR NOT,I KNOW PATTY HEARST,WE HAD A FEW FUN TIMES BEFORE SHE GOT WITH THE S.L.A. THIS WAS A 5 STAR FOR ME!
12
10,000 B.C. 2008,  PG-13)
13
Dr. Seuss' Horton Hears a Who! 2008,  G)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments