My Favorite Movies


  brentandmegan's Rating My Rating
1
Gladiator 2000,  R)
2
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
3
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
4
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
5
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
6
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
7
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
8
The Last Samurai 2003,  R)
9
Braveheart 1995,  R)
10
RocketMan (Rocket Man) 1997,  PG)
11
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
12
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
13
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
14
The Man from Snowy River 1982,  PG)
15
Return to Snowy River 1988,  PG)
16
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby 2006,  PG-13)
17
Blades of Glory 2007,  PG-13)
18
Anchorman - The Legend Of Ron Burgundy 2004,  PG-13)
19
The Bourne Identity 2002,  PG-13)
20
The Bourne Supremacy 2004,  PG-13)
21
Cars 2006,  G)
22
Cinderella Man 2005,  PG-13)
23
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
24
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) 2000,  PG-13)
25
Tombstone 1993,  R)
26
Hidalgo 2004,  PG-13)
27
Seabiscuit 2003,  PG-13)
28
Robin Hood: Prince of Thieves 1991,  PG-13)
29
Big Fish 2004,  PG-13)
30
The Green Mile 1999,  R)
31
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002,  PG)
32
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
33
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983,  PG)
34
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977,  PG)
35
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
36
Ocean's Eleven 2001,  PG-13)
37
Ocean's Twelve 2004,  PG-13)
38
The Italian Job 2003,  PG-13)
39
Million Dollar Baby 2004,  PG-13)
40
Secondhand Lions 2003,  PG)
41
Without A Paddle 2004,  PG-13)
42
Bruce Almighty 2003,  PG-13)
43
Beauty and the Beast 1991,  G)
44
The Lion King 1994,  G)
45
Anastasia 1997,  G)
46
Sweet Home Alabama 2002,  PG-13)
47
Billy Madison 1995,  PG-13)
48
Big Daddy 1999,  PG-13)
49
Napoleon Dynamite 2004,  PG)
50
Ice Age 2002,  PG)
51
The Fox and the Hound 1981,  G)
52
The Longest Yard 2005,  PG-13)
53
The Notebook 2004,  PG-13)
54
Forrest Gump 1994,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments