My Favorite Movies


  brenduchis22's Rating My Rating
1
Finding Nemo 2003,  G)
2
Madagascar 2005,  PG)
Madagascar
thats so funny
3
Madagascar: Escape 2 Africa 2008,  PG)
4
Twilight 2008,  PG-13)
Twilight
vampires story love
5
Up 2009,  PG)
6
High School Musical 2006,  G)
7
High School Musical 2 2007,  G)
8
High School Musical 3: Senior Year 2008,  G)
9
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
10
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
11
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
12
Monsters, Inc. 2001,  G)
Monsters, Inc.
almots the second bets movie about friendly monsters
13
17 Again 2009,  PG-13)
14
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
15
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
16
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
17
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
18
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
19
Harry Potter and the Half-Blood Prince 2009,  PG-13)
20
She's the Man 2006,  PG-13)
She's the Man
una de las mejores peliculas que esta chava pudo hacer
21
The Princess Diaries 2001,  G)
22
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement 2004,  G)
23
Freaky Friday 2003,  PG)
24
The Parent Trap 1998,  PG)
25
Confessions of a Teenage Drama Queen 2004,  PG)
26
Just My Luck 2006,  PG-13)
27
Mean Girls 2004,  PG-13)
28
A Cinderella Story 2004,  PG)
29
Cheaper by the Dozen 2003,  PG)
30
Cheaper by the Dozen 2 2005,  PG)
31
Agent Cody Banks 2003,  PG)
32
The Lizzie McGuire Movie 2003,  PG)
33
The Perfect Man 2005,  PG)
34
Material Girls 2006,  PG)
35
Agent Cody Banks 2 - Destination London 2004,  PG)
36
Spy Kids 2001,  PG)
37
Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams 2002,  PG)
38
Spy Kids 3-D - Game Over 2003,  PG)
39
As Told by Ginger: The Wedding Frame 2000,  Unrated)
As Told by Ginger: The Wedding Frame
the besth cartoon movie before hey ardnol in nick
40
Cardcaptor Sakura - The Movie 2002,  G)
Cardcaptor Sakura - The Movie
uno de los anime que besthmovie i've seen
41
Cardcaptor Sakura - The Movie 2 - The Sealed Card 2003,  Unrated)
Cardcaptor Sakura - The Movie 2 - The Sealed Card
besth la historia de amor about anime
42
Sakura Wars: The Movie 1997,  PG-13)
43
The Devil Wears Prada 2006,  PG-13)
The Devil Wears Prada
i love it 'cause the clothes
44
Ice Age 2002,  PG)
45
Ice Age 2: The Meltdown 2006,  PG)
46
Ice Age: Dawn of the Dinosaurs (Ice Age 3) 2009,  PG)
47
Wallace and Gromit in the Wrong Trousers 1993,  Unrated)
48
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit 2005,  G)
49
The Incredible Adventures of Wallace & Gromit 2001,  Unrated)
50
Scary Movie 2000,  R)
51
Scary Movie 2 2001,  R)
52
Scary Movie 3 2003,  PG-13)
53
Scary Movie 4 2006,  PG-13)
54
Scary Movie 5 2012,  Unrated)
55
Toy Story 1995,  G)
56
Toy Story 2 1999,  G)
57
Toy Story 3 2010,  G)
58
Taxi 2004,  PG-13)
59
Saw 2004,  R)
60
Saw II 2005,  R)
61
Saw III 2006,  R)
62
Saw IV 2007,  R)
63
Saw V 2008,  R)
64
1408 2007,  PG-13)
65
When a Stranger Calls 2006,  PG-13)
When a Stranger Calls
es demasiado suspenso

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments