My Favorite Movies
| breebop's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
American Beauty 1999, R) |
|
| 2 |
High Fidelity 2000, R) |
|
| 3 |
The Lion in Winter 1968, PG) |
|
| 4 |
The Lion in Winter 2003, Unrated) |
|
| 5 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 6 |
A Very Long Engagement 2004, R) |
|
| 7 |
Dirty Pretty Things 2002, R) |
|
| 8 |
Serenity 2005, PG-13) |
|
| 9 |
Kinsey 2004, R) |
|
| 10 |
Closer 2004, R) |
|
| 11 |
The King and I 1956, G) |
|
| 12 |
Before Sunrise 1995, R) |












