Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  brat20's Rating My Rating
1
The Amityville Horror 2005,  R)
The Amityville Horror
it was a good movie but i liked the book better
2
The Amityville Horror 1979,  R)
3
Saw II 2005,  R)
Saw II
i tought tat it had some reaLLY SCEANES
4
Saw 2004,  R)
5
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Return of the King
awsome movie
6
Bruce Almighty 2003,  PG-13)
Bruce Almighty
itwas a goodmovie
7
Shrek 2 2004,  PG)
Shrek 2
i thought that it was a really good movie
8
The Family Way 1966,  Unrated)
9
Stuart Saves His Family 1995,  PG-13)
Stuart Saves His Family
it was a good family movie
10
Johnson Family Vacation 2004,  PG-13)
Johnson Family Vacation
it was a funny movie and a good family movie
11
Addams Family Values 1993,  PG-13)
Addams Family Values
it was a good movie it , kind of my family
12
The Addams Family 1991,  PG-13)
13
Family Reunion: The Movie 2002,  PG-13)
14
Addams Family Reunion 1998,  PG)
15
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
16
Mean Girls 2004,  PG-13)
Mean Girls
i really liked the movie shows how people reallydeal with there problems
17
Step Up 2006,  PG-13)
Step Up
i liked the movie it was put together really good
18
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
Titanic (in 3D)
to romantic
19
The Notebook 2004,  PG-13)
20
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
21
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
22
A Cinderella Story 2004,  PG)
23
White Chicks 2004,  PG-13)
White Chicks
it was a funny movie
24
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
2 Fast 2 Furious
i thouth the first was better
25
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
26
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
27
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
28
50 First Dates 2004,  PG-13)
29
Shrek 2001,  PG)
30
Grease 1978,  PG)
31
American Pie 1999,  R)
32
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
33
The Waterboy 1998,  PG-13)
34
Anger Management 2003,  PG-13)
35
Little Nicky 2000,  PG-13)
36
Billy Madison 1995,  PG-13)
37
Bulletproof 1996,  R)
38
The Longest Yard 2005,  PG-13)
39
The Wedding Singer 1998,  PG-13)
40
Big Daddy 1999,  PG-13)
41
Mr. Deeds 2002,  PG-13)
42
Happy Gilmore 1996,  PG-13)
43
Cheaper by the Dozen 2 2005,  PG)
44
A Nightmare on Elm Street 1984,  R)
45
A Nightmare on Elm Street 4 - The Dream Master 1988,  R)
46
A Nightmare on Elm Street 3 - Dream Warriors 1987,  R)
47
A Nightmare on Elm Street 5 - The Dream Child 1989,  R)
48
A Nightmare on Elm Street 2 - Freddy's Revenge 1985,  R)
49
Freddy's Dead - The Final Nightmare 1991,  R)
50
Cartoon Network Halloween 2 - Grossest Halloween Ever 2005,  Unrated)
51
Halloween 1978,  R)
52
Halloween (1978) ,  R)
53
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers 1989,  R)
54
Halloween - The Curse of Michael Myers (Halloween 6) 1995,  R)
55
Halloween - Resurrection 2002,  R)
56
Halloween H2O 1998,  R)
57
Halloween II 1981,  R)
58
Halloween 4: The Return of Michael Myers 1988,  R)
59
The Texas Chainsaw Massacre 1974,  R)
60
The Texas Chainsaw Massacre 2 1986,  R)
61
The Texas Chainsaw Massacre 2003,  R)
62
Garfield - The Movie 2004,  PG)
63
Freaky Friday 1976,  G)
64
Jason Goes to Hell - The Final Friday 1993,  R)
65
Friday the 13th Part 3 1982,  R)
66
Friday the 13th - The Final Chapter 1984,  R)
67
Friday the 13th, Part VI - Jason Lives 1986,  R)
68
Friday the 13th Part VII - The New Blood 1988,  R)
69
Friday the 13th, Part V - A New Beginning 1985,  R)
70
Friday the 13th Part VIII - Jason Takes Manhattan 1989,  R)
71
13 Going on 30 (Suddenly 30) 2004,  PG-13)
72
Friday the 13th Part 2 1981,  R)
73
Friday the 13th - From Crystal Lake to Manhattan 2004,  R)
74
Father of the Bride Part II 1995,  PG)
75
Father of the Bride 1991,  PG)
76
Roxanne 1987,  PG)
77
Mixed Nuts 1994,  PG-13)
78
Sgt. Bilko 1996,  PG)
79
Housesitter 1992,  PG)
80
Parenthood 1989,  PG-13)
81
Planes, Trains and Automobiles 1987,  R)
82
Cheaper by the Dozen 2003,  PG)
83
Bringing Down The House 2003,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments