My Favorite Movies
| branden9696's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 2 |
The Matrix Reloaded 2003, R) |
|
| 3 |
The Matrix Revolutions 2003, R) |
|
| 4 |
Casino Royale 2006, PG-13) |
|
| 5 |
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005, PG-13) |
|
| 6 |
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002, PG) |
|
| 7 |
Star Wars: Clone Wars - Volume 1 2003, G) |
|
| 8 |
Star Wars: Clone Wars - Volume 2 2005, G) |
|
| 9 |
Be Cool 2005, PG-13) |
|
| 10 |
The World Is Not Enough 1999, PG-13) |
|
| 11 |
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999, PG) |
|
| 12 |
S.W.A.T. 2003, PG-13) |
|
| 13 |
Cool Runnings 1993, PG) |
|
| 14 |
Cool World 1992, PG-13) |
|
| 15 |
Sky Captain and the World of Tomorrow 2004, PG) |
|
| 16 |
Master and Commander: The Far Side of the World 2003, PG-13) |
|
| 17 |
The Descent 2005, R) |
|
| 18 |
The Island 1980, R) |
|
| 19 |
Assault on Precinct 13 2005, R) |



















